Sport

SENZACIJA U UGLJEVIKU: “Zvijezda 09” srušila aktuelnog šampiona Premijer lige

Indian Motorcycle BiH

Fudbaleri Zvijezde 09 iznenadili su aktuelnog šampiona BiH, ekipu Zrinjskog savladavši ih sa 2:1 u okviru 16. kola Premijer lige BiH.

U meču koji se igrao u Ugljeviku, Zvijezda 09 došla je do tek druge pobjede u sezoni.

Vrlo tvrdo i bez mnogo prilika bilo je u prvom poluvremenu, a na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Zvijezda 09 dolazi do vođstva u 50. minutu susreta, kada je Bpže Vukoja pogodio za 1:0. Ipak samo pet minuta kasnije Zrinjski golom Nemanje Bilbije dolazi do izjednačenja.

Za veliku senzaciju potrudio se nigerijski brzonogi fudbaler Kajode Saliman koji je pogodio za 2:1 u 67. minutu susreta. Pokušao je Zrinjski da dođe do izjednačenja, ali je ekipa Darka Milisavljavića jako dobro stajala u odbrani, pa nije bilo opasnosti po gol ekipe iz Etno sela Stanišić.

Zvijezda 09 ovim trijumfom došla je do 8. boda u sezoni, ali su i dalje na dnu tabele, dok je Zrinjski upisao 4. poraz u ligi i sada zaostaje sedam poena za prvoplasiranim Borcem.